Capture

Zaytung dergilerinden size daha önceki yazılarımda bahsetmiştim.Beyaz Yaka dergisinin ilk sayısını birlikte incelemiştik.Nasıl atlamışım bilemiyorum fakat Mart ayında Beyaz Yaka Sayı 2 yayınlanmış.Gecikmeyi telafi etmek için isterseniz hemen içeriğe birlikte bir göz atalım..

Şaka ile karışık gerçeklerden örülü dergi konuları beni yine çok eğlendirdi.Hani bazı zamanlarda dile getiremediğimiz ama içten içe sinir olduğumuz durumlar vardır ya..Tam da bu konulara değinmiş dergi..

İlk konumuz iş hayatında hobi sahibi olmak ile ilgili..Buradaki en vurucu nokta sanırım “Bir Hayatınız Varmışçasına” kısmı..Ofis dışında gücü ve zamanı kalmış kişilerin o hobiden bu hobiye savrulması ve sonunda hepsinden sıkılır hale gelmesi üzerine..

Söyleşi kısmında ise mutlaka her çalışanın karşılaştığı erken toplantı meraklısı yönetici kendisi ile ilgili gerçekleri açıklamış..Neler demiş olabilir hayal bile edemiyorum.

Dosya kısmında gerçekten benimde doğaüstü varlık dediğim her daim bakımlı,her daim saçları yapılı kariyer kadınına değinilmiş.Ah şu işin sırrını bir öğrenebilsek..

Yazı dizisinde ise iş hayatının olmazsa olmazı duygu saklama ve rol yapma üzerine temel beceriler ve bu becerilerin kullanılabileceği birkaç durum örneği anlatılmış.

Araştırma ise şirket dedikodu kazanının kaynamasını ve ateşinin daima yanmasını sağlayan kim kiminle,kim ne kadar kazanıyor üzerine

Hazırlayanların yaratıcılıklarına sağlık demek istiyorum.

  1. sayıyı iple çekiyorum..
Yazar

Yorum Yaz