Home made party cupcake with a number candle on top

Kendimi bildim bileli yazıyorum..

Benim için yazmak kendimi ifade etmemin en iyi  yolu, aynı zamanda  mutluluk, özgürlük, huzur..

Ciddi bir boşluğa düştüğüm ve odaklanma sorunu yaşadığım 2010 yılında eşimin de desteği ile “Madem yazmak istiyorsun o zaman hakim olduğun, iyi bildiğin bir şey üzerine yaz. Hem bir hobin olmuş olur hem de mesleki anlamda kendini geliştirmiş olursun” ile çıkmıştım yola.2011 in ilk günü açmıştım o zamanlar blogspotun ev sahipliği yaptığı İK Seyir Defterini yani tam 5 sene önce. Son 2 senedir yoluma kendi adımla açtığım sitemde devam ediyorum. Bu 5 sene içinde hayatımda birçok şey değişti özellikle iş hayatımda. Blog yazmanın bir çok alanda ciddi faydasını gördüm. En önemli katkısı ise okumak ve araştırmak üzerine oldu.Aday olduğum mülakatlarda karşıma çıktı, kongrelere ve zirvelere davetler aldım, hediye kitaplarım oldu, yeni insanlarla tanıştım çevremi genişlettim. Farklı projelerde yer aldım. İK Blogger ailesinin bir ferdi oldum. Bloggerlık beni tanımlayan ve beni tamamlayan bir etiket haline geldi.

2015 bol içerik üretmeyi hedeflediğim bir yıl olmuştu ne mutlu bana ki hedefime ulaştım.2016 yılından beklentilerime aslında blog özeleştirimde değinmiştim ama yine de yazmak istiyorum.

  •  2015 için hedefimi ayda 4 yazı olarak belirlemiştim fena da gitmedi ama 2016 için kendimi daha da zorlamadan hedefimi 5 olarak revize ediyorum.
  • 2015 te Ezgi’nin Kitaplığı ve Araştırma başlıklarına her ay bir yazı yazmaya başladım.2016 da TED konuşmaları ile ilgili bir başlık açmayı planlıyorum.
  • Belirlenmiş yazı yayınlama günlerim yok içimden geldiği gibi yazıyorum ama bence bunu bir düzene oturtmak beni takip edenler  açısından yararlı olabilir. Çarşamba-Pazar diye düşünüyorum ama bakalım ilhamın ne gün geleceği belli olmaz yine de.
  • Hem kendi kişisel gelişimim hem de yabancı arkadaşlarımdan duyduğum İngilizce de yazmalısın baskıları sonucu 2016 için İngilizce içerik üretmeye çalışacağım. Belki yazılarımı çift dilde yazmayı deneyebilirim.Şu ana kadar hiç konuk yazarım olmadı. 2016 da konuk yazarları ağırlayabilirim.

O zaman ne diyelim Hoş geldin 2016 !! Hoş geldin 5. Yaş !!

Bloğumu okuyan, ziyaret eden, yorum yapan kısacası takip eden herkese bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Ezgi

Yazar

Yorum Yaz