Capture

Kendimi bildim bileli bir şeyler yazarım. Yazmak benim için kendimi ifade etmenin en rahat yolu. Hem içime kapandığım hem de dışa döndüğüm farklı bir dünya. Bu bloğun çıkış noktası da aslında bu yazma tutkusuydu. Ama son zamanlarda yazamıyorum, yazmak istemiyorum; yazmak için gereken motivasyonu kendimde bulamıyorum. Aslında kafamda belirlediğim ve yazmak istediğim o kadar çok başlık var ki. Ama yazmadan önce okumak gerekiyor o fikri kafamda kendim yorumlamadan önce farklı kaynaklar araştırmam gerekiyor ki bu da zaman isteyen bir süreç.

Sonra diğer blogger arkadaşlarla konuşuyorum hepsinde benzer bir durum. İK Bloggerları sessizlik içinde başta kendim olmak üzere hepimizde sanki yazmaya karşı bir engel var gibi. Mutlaka herkesin kendine göre çeşitli sebepleri vardır. Mesela benim ki yoğunluk hem iş yerinde hem özel hayatımda çok yoğunum evdeki 1,5 yaşındaki canavarı da eklemek gerek. Ama itiraf etmem gerek özlüyorum hem de o kadar çok özlüyorum ki kendimi bu yazıyı yazmaya mecbur hissettim.

Ben başlarda beni kimsenin okumadığını düşünerek yazıyordum. Neredeyse bundan tam 7 sene önceden bahsediyorum. O vakitler bu kadar çok İK bloğu yoktu. Ben daha ufaktım; içeriklerim olgunlaşmamıştı ama ayda 15-16 yazı yazardım. Hey gidi günler…

Şimdi ise kaliteli içerik üretmek istiyorum. Ama bu bir ön çalışma gerektiriyor. Adanmışlık, sürdürülebilirlik kendi özel zamanından ayırma ve daha birçok fedakârlık. Doğru zamanda doğru konuyu doğru bir açıdan ele almak mesela bence çok kritik. Ya da daha önce yazılmamış bir konuyu kendi açından ele almak. Sosyal sorumluluk boyutunu da unutmamak gerek Yazdığım bir yazı ile fayda sağlayabilmek, insanların kafasında bir ışık yakmak. İşte hal böyle olunca okuyanları hayal kırıklığına uğratmak istmeme gibi değişik bir ruh haline de giriliyor.

Belki bu kadar baskı hissetmek gereksiz. Belki bütün bunlar benim yazmamak için kendime uydurduğum bahaneler emin değilim. Emin olduğum tek bir şey var ise yazmak benim için olmazsa olmaz. Belki yapmam gereken kendim için yazmak.2018 de daha çok yazmak ana hedeflerimden biri olacak. Dilerim hayata geçirebilirim.Klasik yeni yıl hedeflerimi ve geçmiş yıl değerlendirmemi de yapıp sizlerle paylaşmayı planlıyorum.

Ezcümle diyeceğim odur ki yazmak ya da yazmamak belki de yazamamak işte bütün mesele bu…
Ezgi

Yazar

Yorum Yaz