Capture

Sevgili dostum Ece bu haberi bana gönderdiğinde gerçekten çok enteresan buldum ve sizlerle de paylaşmak istedim.Hem blogumu aynı zamanda bir İK hatıra defteri olarak kullanmak hoş oluyor.Yıllar sonra İK ile ilgili be haberler varmış demek gülümsetecek beni..

Başlık şaka gibi geldi değil mi ama değil.. Nasıl mı ?

Fransa’da yaşayan Philippe Dubost iş bulamayınca sıra dışı bir CV hazırladı. Genç girişimci alışveriş sitesi formatındaki özgeçmişinde kendisini satıştaki bir ürün olarak gösterdi.

 Fransa’nın Paris kentinde yaşayan Philippe Dubost aradığı gibi bir iş bulamayınca yaratıcılığını kullanarak işverenlerin dikkatini çekmeye karar verdi.

Alışveriş sitesi Amazon’un formatında bir CV düzenleyen Dubost kendisini de sitede satılan bir ürün gibi tanıttı. Dubost özgeçmişine “alıcılar” için bir de not ekledi: “Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.”

Independent’in haberine göre “dil seçenekleri” bölümüne kendi bildiği dilleri yazan Dubost dünyanın her yerine “gönderilebileceği” notunu da ekledi.

 CV’sini inceleyip kendisiyle ilgilenenler için “Sepete ekle” butonunu kullanmalarını tavsiye eden Dubost kendisini bu yolla işe alma potansiyeli olan “müşteriler”in doldurması için bir de form oluşturdu.

Sıra dışı CV’sini iki günde hazırladığını belirten Dubost “Ürün bilgisi” ve “Ürün detayları” kısımlarına da kendi bilgilerini ekledi.

Özgeçmişiyle sosyal medyada da adından söz ettiren genç girişimcinin kısa bir sürede 100 işverenden iş teklifi aldığı bildirildi.

 Ezgi

 

Yazar

Yorum Yaz