Her zaman ilginç işe alım tekniklerinden,ilginç mülakat sorularından,ilginç CV lerden bahsedecek değiliz..Bugün size ilginç bir istifadan bahsedeceğim.Canım Türkiyemin güzide illerinden Erzurum’a gidiyoruz..

“Erzurum Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memuru, görevinden istifa ettiğini polis telsizinden anons etti.

İl Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memuru, telsizden olumsuz koşullarda çalıştığını iddia ederek, fazla mesai yapmak zorunda kaldığını savundu.

Akşam saatlerinde telsizinden yeniden anons yapan polis memuru, “Benim durumum İçişleri Bakanlığı tarafından uygun görülmemiş. Ben de bu şartlarda çalışmak istemiyorum. Görevimden istifa ediyorum. İstifa dilekçemi yarın personel şube müdürlüğüne, silahım ve kimliğimle birlikte teslim edeceğim. Kimse zahmet etmesin. Ayrıca bu tür durumlar herkesin başına gelebilir. Ondan sonra da bütün teşkilatımız daha dikkatli ve duyarlı bulunsunlar” diye anons yaptı.

Telsizden başka anonsların geçmesi üzerine söz konusu polis memuru kod numarası okuyarak “… merkez benim konum anlaşıldı mı, tamam mı?” diye sordu.

 lk duyduğumuzda garip gelmişti.Düşündüm de neden sesli istifa olmasın ki ? Bence gayet mantıklı..Arkadaşı medeni cesaretinden ötürü ayrıca kutlamakta gerekiyor tabii..Belki bu istifa yeni bir akımı beraberinde getirir..Belli mi olur ?

 

Yazar

Yorum Yaz