Capture

Sakın sende burçlara takıldın bu yazdığın 3. burçlu yazın demeyin..Bende sürekli burçlardan bahsediyor gibi hissetmeye başlayacağım yoksa.Ama hatırlatırım tüm burç yazılarım iş hayatına dair idi.Bu yazıyı ise haftasonu gazetede okudum.Oldukça enteresan geldi sizlerle de paylaşmak istedim.. En çok Turkcell’in Balık burcu olması şaşırttı beni bir balık burcu insanı olarak..

“Şirketinizin kuruluş anına bakarak burcunu tespit edebilir, yok eğer yeni bir şirket kuracaksanız hangi burç hangi sektöre daha uygundur bu yazıdan öğrenebilirsiniz

Finansal ve kurumsal astroloji, kurumların ‘kuruluş anı’ üzerinde çalışır. Kuruluş anı, ilk ticarete açıldığı an olarak seçilebildiği gibi, birleşme ve satın almaların imza anı da yeni bir şirket haritası doğurabilir.

Şirketin kimliği, fırsatlar, zorlanmalar, karar süreçleri, iletişim tarzı, şirket kültürü, çalışanların durumu, üçüncü şahıslarla ilişkiler, kayıplar, pazar ve rakipler, ürünler tanımlanabilir. Zamanlama astrolojisi kullanarak kararların uygun yönde ve zamanda alınması da mümkün. İşte kuruluş tarihlerine göre şirketlerin genel kimlikleri:

* Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Agresif, meydan okuyan, aceleci, hızlı ve sektör ne olursa olsun yaygınlaşan şirketler. General Electric, Caterpillar, Facebook ve Twitter bu şirketlere örnek.

* Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Tutarlı, korumacı ve varlıklı kurumlardır. Coca Cola, Sabancı Holding, Hürriyet Gazetecilik Boğa burcu. Yiyecek sektörü, toprak ve hazine yönetimi için bu dönemde şirket kurmak önerilir.

* İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Değişken, iletişime açık ve hareketli şirketlerdir. Yazılı basın, eğitim ve perakende sektöründe şirket kurmak için ideal dönemdir. Perakende devi Sears ve Vodafone TR İkizler burcu şirketler.

* Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)

Büyüme odaklı şirketlerdir. Yiyecek-içecek, kadın ve çocuklara yönelik ürünler, ev ve dekorasyon alanındaki şirketler Yengeç burcuyla temsil edilir. Walmart, PWC, Efes Biracılık bu dönemde kurulan şirketler.

* Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Pırıldayan, göz dolduran, gösterişe önem veren, baskın ve yaratıcı şirketlerdir. Eğlence, turizm ve gösteri dünyası ana konularıdır. e-Bay ve Martha Stewart bu şirketlerine iyi örnekler.

* Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Özenli, dakik ve çalışkan şirketlerdir. Başak burcu mavi yakalıları ve bilişim sektöründe çalışan bilgi işçilerini temsil ettiği için Goodyear, Google gibi şirketlerinin kuruluş tarihleri Başak burcu zamanı.

* Terazi(23 Eylül – 22 Ekim)

Microsoft, Eczacıbaşı Holding ve Apple örneklerinden de anlaşıldığı gibi, sanat ve iletişim odaklı şirketlerdir. Danışmanlık, hukuk, mimarlık alanlarındaki şirketlerin bu dönemde kurulması tavsiye edilir.

* Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Araştırmacı ve gizliliği seven şirketlerdir. İlaç, bankacılık, petrol, kimya, pazar araştırma, hızlı tüketim ürünleri sektörlerine uygundur. Koç Holding ve UNESCO Akrep burcu şirketler.

* Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Özgür, cesaretli ve vizyoner şirketlerdir. Disney, Kanal-D ve AFM Sinemaları örneklerindeki gibi medya ve reklamcılık alanlarında kurulacak şirketler için uygun tarihler.

* Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Geleneksel, devlet bağlantılı, prosedürlerin ve denetimin iyi çalıştığı şirketlerdir. İnşaat, finans ve ağır sanayi alanlarında kurulacak şirketlere tavsiye edilir. İMKB, Oğlak burcu.

* Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kitle iletişimi odaklı, yenilikçi ve teknolojik şirketlerdir. Avea ve Arçelik örneklerinden de görüldüğü gibi telekomünikasyon, müzik, high-tech, TV yayıncılığı alanlarında faaliyet gösterirler.

* Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Fast-food, iletişim ve sağlık alanlarında kurulacak şirketler için bu dönemler seçilebilir. McDonalds, Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Turkcell, Balık burcu şirketlerine iyi örnekler.”

 Binnur ZAİMLER
Yazar

Yorum Yaz