Capture

Şubat ve Kasım ayları İnsan Kaynakları çalışanları için önemlidir.Biliriz ki bu aylarda Peryön Kongre ve MCT İK Zirvesi yapılacak.Biz İK cılar çocuklar gibi mutlu olacağız.Bir de bloggerlık varsa işin ucunda değmeyin keyfimize..

Öncelikle MCT ye blogger katılımı konusunda gösterdiği hassasiyet ve daveti için teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Zirvenin 20. yılında  “Sahne Senin! Varlığınla Fark Yarat” teması ile  İnsan Kaynakları Profesyonelleri gerek bireysel gerekse kurumsal etki alanlarında daha da güçlü ve etkili bir liderlik duruşuna davet ediliyor.

Zirve tamamlandıktan sonra konuşmacı notlarımı paylaşacağım ancak öncesinde İnsan Kaynakları Zirvesi 2015 in bugün bana hissettirdiklerini paylaşmak istedim.

Son dönemlerde tüm İK kongre,seminer ve zirvelerde duyduğumuz jenerik liderlik,Y kuşağı konuları  rafa kaldırılmış ve tamamen bambaşka bir bakış açısı ile konular ve konuşmacılar seçilmiş.İyi ki de öyle olmuş..Tüm konuşmacılar konsepti destekleyen ve konsepte başka bir açıdan bakılmasını sağlayan,birbirini tamamlayan ve önceki konuşmalara atıfta bulunan konuşmalarıyla sıkmadan,öğreterek ilgi ile kendilerini dinlememizi sağladılar.Zirve Formatı “Presence” yani Var olmak,Varlık daha da köken bazlı bakarsak Hazır olmak,Huzur çerçevesinde bir bütün olarak dönüyor.

Zirve 4 Ana Başlık ile konuşmacılarını ağırlıyor.

  1. Farkındalık
  2. Keşfetme
  3. Uygulama
  4. Uyarlama

İlk günü inanılmaz ilham alarak bitirdim.Kendimi yoğun bir “presence” halinde buldum.Dinledim,öğrendim,feyz aldım,sorguladım,güldüm,eğlendim,anlam yükledim,ders çıkardım.Bakalım 2. günde bizi neler bekliyor ?

Oturum yazıları için beklemede kalın..

Ezgi

 

Yazar

Yorum Yaz