Capture

Geçen gün Mucizeyi Kadınlar Yaratır isimli bir film izledim..Mutlaka hakkında birşeyler yazmalıyım diye düşündüm.
Kate Reddy bir eş, anne, kariyer kadını ve mükemmel bir hokkabaz. Kate’in yaşamı yoğun ama oldukça güzel. Mükemmel bir kocası var, Richard kısa bir süre önce kendi başına çalışmaya başlayan bir mimar. İki tane tapılası çocukları var. 6 yaşındaki Emily ve ona tapan ufaklık Ben Sevdiği bir işi var: New york merkezli bir finans şirketinin Boston Şubesi’nde yatırım müdürü. Kate iş amaçlı sık sık seyahat ediyor fakat aynı zamanda kızının okul ve okul dışındaki aktivitelerini de sanki ev hanımıymış gibi yürütüyor. İş arkadaşları, dostları ve akrabaları Kate’in her biri farklı alanlar olmasına rağmen hepsinin altından başarıyla kalkmasına hayret ediyorlar ve hep aynı ş eyi söylüyorlar: “Nasıl yetişiyorsun her işe bilmem”

Onun bu sık sık karşılaştığı cümleye Kate hep aynı nazik gülümseme ile karşılık vermesine rağmen, onun en yakın dostu ve aynı zamanda anne olan iş arkadaşı Allison ise alaycı bir şekilde kaşlarını kaldırarak karşılık veriyor. Gerçek ise, aslında Kate en son ne zaman deliksiz bir uyku uyuduğunu hatırlamamaktadır ve onun yapılacaklar listesi ise sonu gelmez ve gittikçe artan bir hale gelmiştir. İşe zaman zaman kazara çocukların kahvaltısından kalan kırıntılarla gelmiş olur ki bu çocuk-fobik iş-kolik meslektaşı Momo’yu dehşete düşürür. Ancak hiçbir zaman erkek meslektaşlarının yanında aile yaşamından konuşmaz.

Richard ile samimi bir akşam yemeğine mikrodalgayı dahil etmek zorunda kalır. Emily’nin okulundaki kermes için ev yapımı turta hazırlanması gerekmektedir. İhtiyaçlar, anneliğin vicdan azabı, acil buluşlar türetme ihtiyacı….
Günümüz dünyasında çalışan modern annelerin, ev-iş-özel hayat üçgeninde bölünmesini mizahi bir dille ele alan komedinin başrollerini Sex and the City’ nin yıldızı, Sarah Jessica Parker, Greg Kinnear, Pierce Brosnan paylaşıyor. 

Fırsatınız olursa özellikle bayanlar izlesin derim..

Ezgi

 

Yazar

Yorum Yaz