Yaz tatili bitti.Eylül itibari ile okullar açıldı.Yeni dönemi gelmesi ile birlikte biz İK cılar için kutlu bir ay olan Kasım ayına daha da yaklaştık.İnsan kaynaklarına dair temel kongre,konferans,zirve adı önemli değil ne varsa genelde bu ayda başlar ve Haziran ayına kadar irili ufaklı devam eder.Bu Kasım ayı benim için oldukça hareketli olacak.Şimdiden ajandamda 3 farklı etkinlik yer alıyor. Maalesef katılmak istediğim 2 etkinliğin tarihi birbiri ile çakışıyor henüz nasıl ilerleyeceğime karar verebilmiş değilim.Seçim yapmak oldukça zor.Sizlerle de kısaca paylaşmak istedim.

DT2018_banner2-500x500

Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesinin üçüncüsü bu yıl da 1 Kasım’da gerçekleşecek. Blog, YouTube, Facebook, Instagram ve diğer tüm sosyal mecralardaki içerik üreticilerini, ajansları, marka temsilcilerini ve uzmanları bir araya getiren Dijital Topuklar’da her sene, kaliteli ve özgün içerik, ticari etik, dijital feminizm, dijital gençlik, dijital girişimcilik gibi konular ele alınıyor.Bu sene #tutkunubul teması etrafında gerçekleştirilecek etkinlikte dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliliği, girişimciliğin görünmeyen zorlukları, feminen liderlik, dijital doğanların teknolojiyle ilişkisi gibi birçok konu, alanında etkili isimlerle, tüm gün süren paneller ve söyleşiler üzerinden ele alınacak.Son 2 senedir yakından takip ettiğim bu etkinlik İK dışı bir perspektif katması açısından bence çok yararlı.

peryon-2018-logo

Hiç ara vermeden  ikinci etkinlik artık gelenekselleşen Peryön Kongre olacak.26. kez gerçekleşecek kongrenin teması bugün,yarın,gelecek olarak belirlendi. Peryön kongrelerinde beni her zaman en zorlayan nokta paralel oturumların hangilerine katılacağım olmuştur bakalım bu defa hangi oturumlara katılıp hangilerinde aklım kalacak.Ufuk açıcı yeni konuşmacılar dinlemek her zaman olduğu gibi bu sefer de çok keyifli olacak.

kultur_tr

Kasım ayının son etkinliği ise People Make The Brand olacak.Son iki yıldır katılma şansı bulduğum etkinlik bu sene 6. kez düzenleniyor.Daha önceki yıllarda olduğu gibi işveren markası alanındaki gelişmeleri ve trendleri, yerli ve global pek çok işveren markasının stratejik yaklaşımlarını seyircilerine sunmaya devam edecek.Bu sene teması kültür olarak belirlenmiş.Benim için oldukça önemli bir başlığın çerçevesinde farklı bakış açıları dinlemek oldukça heyecanlı olacak.Bu sende diğer senelerden farklı olarak gün sonunda bir de üniversite öğrencilerine özel People Make The Brand Campus oturumu olacak.Bu buluşmada 21. yüzyıl yetkinlikleri, sektörlerin geleceği, teknoloji, yaratıcılık, deneyim, tasarım düşüncesi ve bir arada çalışma kültürü gibi birbirinden farklı konular ele alınacak.Bence şahane hareket !!

Bu kadar etkinliğe katılıp bunları yazmamak elbette olmaz.Konferans izlenimleri kendi stilimle size en doğru şekilde aktarmaya çalışacağım.Yazılar için takipte kalın.

Ezgi

Yazar

Yorum Yaz