Bu hikayeyi duymayan yoktur diye düşünüyorum ama arşivimde bulunca bir kez de ben paylaşmak istedim 🙂 Gerçeklik payı nedir bilinmez  bana anti-Microsoft taraftarlarının ya da rakiplerin yarattığı bi şekir efsanesi gibi geldi..

 “İşsiz biri, temizlik işleri için Microsoft’a başvurur.İnsan kaynakları, bir öngörüşmenin ardından adamın işe alındığını söylerler. Geleceği günü adama bildirmek için e-mail adresini isterler.Adam çaresiz bilgisayrının olmadığını dolayısıyla mailinin de olmadığını söyler.İnsan kaynakları ona üzüldüğünü ve e-maili olmayınca kendinin de olmayacağı kendinin de olmayacağından işe alınamayacağını söylediler.

Adam umutsuzca ne yapacağını bilmeden cebindeki 10$ ile bir markete girer. Marketten bir kasa domates alır. Kapı kapı dolaşarak iki saat içinde sermayesini ikiye katlar. İşlemi birkaç kere daha tekrar eder ve akşama eve döndüğünde cebinde 60$ ı vardır. Adam bu şekilde yaşayabileceğini anlar ve sabah erkenden eviden çıkar.Sermayesini 2 ye 4 e 6 ya 8 e katlar. Bu iş hergün böyle olur.Bir süre sonra adam bir çok araçtan oluşan bir nakliye şirketine sahiptir.5 sene geçer aradan ve adamımız Birleşik Devletlerin en büyük gıda nakliye şirketlerinden birine sahiptir artık. Artık ailesini ve geleceğini düşünmektedir. Bndan sonra bir hayat sigortası yaptırmaya karar verir.Bir sigortacı arar konuşup anlaşırlar. Sigortacı adama e mailiniz var mı belgeleri göndermek için gerekli der. Adam ise  e-mailinin olmadığını söyler. Sigortacı şaşırtıcı der. E mailiniz yokken bu hanedanlığı kurmuşsunuz. Birde e-mailiniz olsaydı ne olurdunuz acaba düşünün der. Adam düşünür ve Microsoft’ta temizlikçi olurdum!!der.”

Yazar

Yorum Yaz