HR Dergi Nisan sayısında Eczacıbaşı Holding İK Koordinatörü Ülkü Feyyaz Taktak ile bir röpörtaj yapılmış.Her İK personeli gibi bende meslekte uzun yıllar geçirmiş kişilerin geçtiği yolları,yaşadıkları deneyimleri,mesleğe nasıl başladıklarını okumaktan büyük keyif alıyorum.Ülkü Feyyaz Taktak röportajını da büyük bir ilgi ile okudum.Röportajın genelinden inanılmaz hoşuma giden ve sizlerle de paylaşmak istediğim bir bölüm var.Hani her mesleğin benzetildiği farklı gruplar vardır ya blogumuzda konsept olarak yoğun teori içermediğinden sizlere de aktarmak istedim.Ne kadar güzel ve yerinde bir tespit sizce de öyle değil mi ?

“İnsan Kaynakları, futbolda kaleci ya da evde anne olmaya benziyor” diyor Ülkü Feyyaz Taktak: “Her ikisinde de ne yaptığınız değil, ne yapmadığınız göze çarpar ve bu nedenle eleştirilirsiniz.

Kurtaramadığınız goller, ütülemediğiniz gömlek konuşulur. Bir de tıpkı futbol gibi, herkes İK’dan anlar! Herkesin anladığı bir konuda fark yaratmak kolay değildir…”

66Röportajın devamı için : http://www.hrdergi.com/tr/dergi/nisan-2011/bir-kurumdaki-tum-yoneticiler-ik-yoneticisi-oldugunda-insan-kaynaklari-na-bugunku-anlamiyla-ihtiyac-kalmayacak/1939.aspx

Yazar

Yorum Yaz