Capture

Bugün ofiste tam da Türkiye gündemine oldukça uygun olacak bir sosyal sorumluluk projesine destek verdik. Şirketimin bağlı bulunduğu Holding’in kampanya ulusal ortağı olması nedeni ile projeyi ilk kendi ofisimizde başlattık.

“Toplumsal cinsiyet eşitsizliği günümüzün en yaygın ve çetin insan hakları ihlallerinden birisi. Yıllardır süren çalışmalara rağmen, her yaştan kadın ve erkek arasındaki eşitsizlik kabul edilemeyecek birçok yönüyle tüm dünyada varlığını sürdürüyor.Bir dayanışma hareketi olan HeForShe, her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanabilmesi için suskunluğu bozmak, sesini çıkartmak ve harekete geçmek üzere savunucu olmaya çağırıyor.Kadın-erkek eşitsizliği sadece kadınları değil; her yaştan kadını ve erkeği, kısacası hepimizi etkileyen bir insan hakları meselesi. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir toplumda, sosyal, siyasi ve ekonomik alanlarda, hem kadın hem de erkekler, kısacası hepimiz kazançlı çıkarız. Çünkü kadınların güçlenmesinden, tüm insanlık fayda sağlar. Toplumsal cinsiyet eşitliği sadece kadınları değil, erkekleri de tanımlanmış sosyal roller ve cinsiyet kalıplarından kurtararak özgürleştirir.”

HeForShe cinsiyet eşitliği için, insanlığın bir yarısını, diğer yarısına destek vermek üzere bir araya getiren bir dayanışma hareketi.UN Women 2014’te başlattığı, erkekleri, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadın haklarını savunmak için önderlik yapmaya çağıran ve dünyada büyük yankı uyandıran HeForShe dayanışma kampanyası, Eylül 2015’e kadar 11 ay boyunca tüm dünyada 1 milyar erkeği mobilize ederek, toplumun yarısını, diğer yarısını desteklemek için bir araya getirmeyi hedefliyor. HeForShe, her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya çağırıyor. Kampanya, erkekleri, her yaştan kadının karşılaştığı eşitsizlikler karşısında seslerini çıkarmaya ve harekete geçmeye teşvik eder.

⊕ Twitter:@HeForShe @HeForSheTurkiye

⊕ Instagram: @HeForShe

⊕ http://www.heforshe.org/

 

 

Yazar

Yorum Yaz