Capture

İK Bloggerı olmanın en keyifli yanı sanırım farklı projelerde yer alabilmek ve yeni insanlarla tanışabilmek. Ağustos ayında aldığım bir twitter mesajında  Dijital İK ile ilgili çok yazarlı bir e-kitap projesinde yer almak isteyip istemediğim soruluyordu. İstemem mi tabi isterim dedim 🙂

İşte o gün başlayan proje 20 Ocak Çarşamba günü yediğimiz lansman yemeği ile bugün artık hayatta. Nurtopu gibi bir e-kitabımız var artık.

Proje Kariyer.net ve 4EKİP liderliğinde İK’nın farklı alanında uzman 9 blogger işbirliği ile hayata geçirildi. Ne şanslıyım ki hayalleri arasında bir gün kitap yazmak olan ben bu hayalime e-kitapla bir bölüm yazarak bir adım daha yaklaşmış oldum. İnsanlık için küçük ama benim için büyük bir adım. Kabul etmem gerekir ki kitap için yazı yazmak blog yazmaktan oldukça farklı ve çok daha zormuş. Gerçek bir disiplin ve odaklanma gerekiyor aklınızın bir köşesinde dursun. (Evet bunu yazdığım 8 sayfalık bölüm için bile söyleyebiliyorum)

Kitap, İnsan Kaynakları profesyonelleri için dijital bir el kitabı niteliği taşıyor ve İnsan Kaynaklarındaki dijital dönüşümü gözler önüne seriyor.

Proje kapsamında İK’da Dijital Dönüşüm incelenirken bloggerlar ve yazdıkları konular aşağıdaki gibi belirlendi.

dijital-ik

 

  • Ahmet Eryılmaz  “Kurum kültürlerinin sürekli ölçerek yönetimi” (ki kendisi aynı zamanda proje liderimiz buradan kendisine kocaman kalp :))
  • Ata Özdemirci “Sosyal medyada itibar yönetimi”
  • Ayşe Kirman “Dijital İK iç kontrol sistemleri ve bilgi güvenliğinin sağlanması”
  • Burçin Şoray Erdağ “Eğitimin dijitalleştirilmesi” ve “Bordrolama ve özlük işlerinin dijitalleştirilmesi”
  • Cengiz Çatalkaya “Dijital ortamda işveren markası”
  • Gürkan Platin “Dijitalleştirebildiklerimizden misiniz?”
  • Mehmet Eronat “Dijital ortamda insan kaynakları için veri ve bilgi yönetimi”
  • Müge Arslan ise “Dijital işe alım”
  • Ezgi Feda “İç iletişim”

Dijital İK alanında hazırlanan bu kapsamlı çalışmaya aşağıdaki linkten ulaşabilir ve hemen okuyabilirsiniz. PDF olarak ta kaydedilebilen e-kitap umarım İK cılar için bir başvuru kitabı olur.

http://www.kariyer.net/ik-blog/wp-content/uploads/2016/01/dijitalik-e-book.pdf

Bu süreçte bizi böyle bir proje ile buluşturduğu için öncelikle Ahmer Eryılmaz ve yazılanların kontrolllerini yapan ve ayrıca yazar kadrosunda yer alan 4Ekip’ten Müge,Cengiz ve Mehmet’e ; sponsorumuz Kariyer.Net e çok teşekkür ederim.Bence oldukça keyifli bir proje oldu her bir yazar ile tanıştığım için ayrıca çok mutluyum.Gelecek projeleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Ezgi

 

Yazar

Yorum Yaz