Capture

Bugün size renkli bir konudan bir karnavaldan bahsetmek istiyorum..Ama bildiğiniz karnavalları unutun.Bu karnavalda müzik,dans,renkli kıyafetler ve maskeler yok..Nasıl bir karnaval diye sorduğunuzu duyar gibiyim..Bu bir blog karnavalı..

Blog karnavalı nedir kısaca bilgi vermek gerekirse :

“Blog karnavalı blogcularun kendilerini ve çalışmalarını tanıtmak için kullandıkları bir araçtır. Klasik bir blog karnavalında, bir site ev sahibi ya da düzenleyici olarak belirlenmiştir. Katılımcılar karnaval teması ile ilgili çeşitli bağlantılar göndererek katılım sağlar.Blogların geniş bir yelpazede okurlara ulaşmasını sağlayan blog karnavalları aynı zamanda blogların ve blog yazarlarının ücretsiz tanıtımını da yapmaktadır.Birçok farklı konseptte blog karnavalı kurulabilir.Blog teması ile ilgilenen amatör ya da profesyonel kişilerin bilgi erişimini kolaylaştıran bloglar yeni bilgiler öğrenmek için oldukça keyifli bir ortam da hazırlamaktadır.Haftalık,aylık ya da 15 günde bir olacak şekilde düzenli takvimlere sahiptirler.”

Peki neler var bizim karnavalımızda?

Bu karnavalda İnsan Kaynakları var..

Bilgi paylaşımı,yeni ve farklı görüşler var..

İnsan Kaynakları blogları ve İnsan Kaynakları’na gönüş vermiş bloggerlar var.

“Hr Carnival” ın temelleri ilk olarak 2007 yılında HR Evil Lady olarak tanınan Suzanne Lucas tarafından atılmış.Amaç İK blog topluluğunun en iyi yazılarını bir araya getirmekmiş.Her ay 2 İK blog ya da site sahibi karvavala ev sahipliği yapıyor.Belirli konulardaki kendi yazılarını ya da derleme yazıları paylaşıyorlar.Farklı görüşleri öğrenebilmek için oldukça iyi bir fırsat.Her ev sahibi kendi İK konseptini de belirliyor ve başlığında belirtiyor.İşte size birkaç örnek :

HR Carnival resmi olarak Ocak 2011 de başladı.2015 yılında bir aktiviye yapılmamış olsa da 2016 yılının ilk karnavalı “Sharing is Caring” teması ile başlamış bulunuyor.

Karnavalın resmi bir internet sitesi var.

http://carnivalofhr.com/

Linkedin de ise yine aynı isimle bir grup kurmuşlar..

Böyle güzel ve değerli bir organizasyondan faydalanmak için ne yazık ki İngilizce şart..Tüm yazılar İngilize..

Tüm İK blog yazarlarına buradan bir teklifim olacak neden biz de kendi İK karnavalımızı kurmayalım ? Var mı bu işe benimle birlikte gönüllü olacak İK bloggerı ??

Ezgi

Yazar

4 Yorum Var

  1. Merhaba,

    Elbette bizim de bir karnavalımız olmalı, zira çoğu İK Blogger ‘ımız genç, yetenekli ve renkli kişiler.

  2. Merhaba,

    Ben blog’umu çok yeni açtım ama sizi bir süredir takip ediyorum. Fikrinize bayıldım, blog’um yeni olsa da gönüllüyüm, varım diyorum. 🙂

    Sevgiler,
    Havva

Yorum Yaz