Capture

Burçlara göre yöneticilerden sonra burçlara göre kariyer ile ilgili bir bilgi paylaşımında bulunalım bakalım..Daha öncede belirtmiştim dünya üzerindeki 7,2 milyar farklı insanın 12 kategoride değerlendirilmesi bana hep saçma gelmiştir.Benimki ya tutarsa hesabı.. Yani deyim odur ki fala inanma falsız da kalma modeli..Kariyerim için herşeyi yaptım her boyayı boyadım bir tek fıstık yeşili kaldı o da burç yorumu derseniz eğer buyrun size burçlara göre kariyer yorumları…

(Öncelikle yükselen burcunuza göre okuyun)

KOÇ: Bağımsız ve talimatsız çalışacağı bir iş ona çok uygundur. Hızlı yükselirler. Büyük şirketlerde yöneticilik veya kendi işini yaparak mutlu olurlar. Kariyer alanını Oğlak Burcu yönettiğinden, geleneksel ekonomi alanları onun yeridir: Bankacılık, inşaat, antikacılık, büyük şirketler.

BOĞA: Durağan ve risksiz bir iş hayatını tercih eder. Kariyer alanını Kova Burcu yönettiği için, elektrik, teknoloji, kitle iletişimi konuları uygundur. İnternet, telekomünikasyon, enerji santralleri, televizyon, öğretmenlik, yazarlık, müzisyenlik alanlarında mutlu olur. Müzik ve sanat yeteneği olan ve geliştirmek isteyen Boğalar, güzel sanatlar ve müzik sınavlarını kaçırmasın deriz.

İKİZLER: Ya kariyerinde sürekli değişiklik yaparak, ya da aynı anda bir kaç işi birden yürüterek mutlu olur. Rutin ve odaklanma gerektiren işlerden çok, hareketin, merakın ve koordinasyonun ön planda olduğu işleri tercih etmelidir. Öğretmenlik, psikoloji, basın yayın, yaratıcı işler tam ona göredir.

YENGEÇ: Evinde ne kadar evcimense, iş hayatında o kadar lider ruhludur. Kariyer alanını Koç Burcu yönettiği için, özgür, bağımsız konuları seçer. Tanınmış, parlayan bir yıldız olmak, yöneticilik yapmak onun için zor değildir. Çocuklar ve hayvanlarla ilgili alanlar seçtiğinde daha mutlu çalışır.

ASLAN: Tutarlı, istikrarlı, iyi para kazanılan işler tam ona göredir. Güzellik endüstrisi, bankaların hazine departmanları, eğlence sektöründe kendini daha rahat hisseder. Güzel kokuların, müziğin ve estetiğin olduğu ofisler, onu daha mutlu yapar.

BAŞAK : İletişim, koordinasyon kariyerinin çıkış noktasıdır. Kariyer alanını iletişim ve hareket burcu İkizler yönetir. Diş hekimliği, terzilik gibi el işlerinin ağırlıkta olduğu işler, bilgisayar programcılığı, matematik öğretmenliği gibi analitik düşüncenin ön planda olduğu alanlar, telefonla ve yüzyüze iletişim gerektiren konularda enerjisini doğru kullanabilir.

TERAZİ : Kadınla ve estetik ile ilgili tüm konularda çalışabilir. Kariyer alanında Yengeç Burcu yönetici olduğundan, kadın ve çocuk ürünlerinin satışının yapıldığı şirketler, estetik göz gerektiren meslekler ona göredir. Tek başına çalışmaktansa, herzaman insanlarla iç içe olmalıdır. Sinema oyunculuğu, moda, hukuk, mimarlık, gurme restaurant işletmeciliği, anaokulu müdürlüğü de rahat olacağı mesleklerdir.


AKREP:
Başkalarının dünyasına ait herşey meslekleri olabilir. Brokerlık, cerrahlık, insan kaynakları, alkollü içecek sektörü, polislik, adli tıp meslek olarak ön plana çıkar. Kariyer alanını Aslan Burcu yönettiği için yaratıcılığını devreye soktuğunda çok mutlu olacaktır. Bol ışık ve canlı ofis renkleri, iş hayatında mutlu olmasını sağlar.


YAY: Yabancı şirketlerde, ve özellikle yan sanayilerde çalışır. Çok sayıda parçaların analizi, tedarik edilmesi, matematiksel hesaplamalara girilmesi onun işidir. Iyimserlik ve özgür ruhunu ortaya koyduğunda işinden daha fazla keyif alacaktır. Yoga öğretmeni, dışişleri görevlisi, Gazetecilik, akademisyenlik çok uygun mesleklerdir.

OĞLAK: Sorumluluğu yüksek olan işler onu adeta mıknatıs gibi çeker. Mühendis, finans uzmanı, antikacı olabilecekleri gibi, toprak ile ilgili işlerde de çalışabilirler. Tek başına çalışmaktan keyif alırlar. Kariyerde sağlam adımlarla yavaş ilerleyip, orta yaş sonrası, herkesten daha üst noktalara çıkmış olurlar.


KOVA:
İş hayatında zaman zaman skandallarla karşılaşırlar. Yenilikçi ve teknoloji odaklı olduklarından, tıp, farmakoloji, teknoloji, internet, enerji, televizyon yayıncılığı alanlarında araştırmacı, bilim adamı olarak çalışabilirler. Kariyer alanı Akrep Burcu tarafından yönetildiğinden bankacılık, gizli teşkilatlar, kimsenin kolay yaklaşamadığı sabır isteyen tüm konular onları çeker.

BALIK: Yaratıcılık, medya, reklamcılık, yurt dışı ve her türlü hayal ürünü ile uğraşmak Balıkların kariyerlerini renklendirir. Kariyer alanını Yay Burcu yönettiği için tüm mistik konular, yabancı kültürlerle iletişim, akademik ortam Balıklar için çok uygundur. Rutine girmeyen, proje bazında çalışan Balıklar genelde daha mutlu olur.

Yazar

Yorum Yaz