Capture

Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi, bu yıl üçüncü kez Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Bende ilk defa bu sene zirveye katılıyor olacağım. Alışagelmiş Peryön ve MCT İK zirvelerinin yanı sıra özellikle bir üniversitenin böyle  büyük çağlı bir İK organizasyonuna ev sahipliği yapıyor olması bence alkışlanacak bir hareket.

İK Zirve 2016, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in açılış konuşması ile başlayacak. Bu yıl ‘’The Age of Em’’ kitabının yazarı Prof. Robin Hanson, David Zinger Associates’in kurucusu Çalışan Bağlılığı Uzmanı David Zinger ve Yetenek Yönetimi Derneği Direktörü Doug Kirkpatrick gibi dünya çapında isimleri ağırlayacak.

Üniversitenin sektörle etkin bağı sayesinde İnsan Kaynakları’na dair en güncel problemlerin, tartışmaların, uygulama ve trendlerin özenle seçilerek işlendiği bir içeriğe kavuşan Zirvede; asgari ücret, yetenek yönetimi, kendi kendini yöneten organizasyonlar, ‘’Em’’ çağı, çalışan bağlılığı ve kriz ortamında insan yönetimi gibi birçok konu interaktif oturumlarda tartışılacak.

Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi, farklı disiplinlerin önde gelen isimlerini, sektörün seçkin profesyonelleriyle kampüs ortamında buluşturuyor. Günümüzde en önemli değer olan “insan”ı, disiplinler arası konu başlıkları ve yenilikçi bakış açılarıyla desteklemeyi, fark yaratarak sürdürülebilir bir organizasyon olmayı hedefliyor.

İnsana değer veren, yaratıcı ve yenilikçi öncü şirketlerin katılımı ile Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi, İnsan Kaynakları alanında geleceği şekillendirecek yeni yaklaşımların doğmasını hedefliyor. Başarısını doğru kişilerle doğru ekipleri kurmasına borçlu, kurduğu organizasyonun dahilindeki insanların potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeyi bilen ve İnsan Kaynakları disiplininde liderliği hedefleyen kurumlar, bu zirvede farklı disiplinlerden deneyimleri dinleme fırsatı bulacaklar.

Detaylı bilgi için : http://2016.ikzirve.com/

Zirve sonrası paylaşımlarım için takipte kalın..

Ezgi

Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz