Capture

Güzel yurdumda kadının iş hayatındaki yeri sorgulana dursun, torba yasalardaki maddeler işvereni kadın çalışan almaktan ve çalıştırmaktan bezdire dursun ; atı alan çoktan Üsküdar’ı geçer olmuş..Biz hala doğum izni uzayacak mı annelerin yarı zamanlı çalışması işvereni ne derecede etkileyecek kanun çıktı mı çıkacak mı derken kadına ve anneliğe dair dünyada iyi şeyler de olmuyor değil.

Bugün Vodafone  yeni Annelik Politikalarını açıkladı. Zamanlama tam da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk getirilmiş stratejik olarak oldukça anlamlı sizin anlayacağınız..

“Maternomics” ismini verdikleri yeni Annelik Politikası Yılın sonuna kadar tüm kadın çalışanlara en az 16 haftalık tam ücretli annelik izni ve aynı zamanda işe döndükleri ilk 6 ay boyunca normal maaş ile 30 saat çalışma fırsatı sunuyor.Politika Vodafone un operasyonunun bulunduğu Afrika,Ortadoğu,Asya-Pasifik,Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm ülkeleleri kapsıyor.Bu politika ile Vodafone zorunlu annelik izni standardını global olarak tanımlayan ilk şirketlerden biri olmuş durumda..

 Ne diyelim darısı tüm şirketlere..
 Maternomics için hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.
 Ezgi

Yazar

Yorum Yaz