Şirketler yavaş yavaş kariyer sitelerindeki tekdüzelik ve standart bilgilerin adaylar tarafından çok verimli ve ilgi çekici olmadığının farkına varmaya başladı.Şirketlerin İnsan Kaynakları ile ilgili bilgileri ne yazık ki çoğu şirkette hala şirket sayfasının içince bir alt başlık olarak veriyor.Verilen bilgiler de üç beş satır standart şeyler hatta bana göre çoğu copy-paste..

Neyse lafı çok uzatmadan değişik bir kariyer sitesi paylaşmak istiyorum.Akbank’ın 5N1Kariyer.com‘u ile ilgili daha önce bilgi almıştım ancak canlıya geçtiğinde inceleme şansı buldum.

Capture

İnteraktivite üzerine kurulan sitede slogan 5 Soruda 1 Kariyer..

“Nerede”, “Nedir”, “Neden”, “Nasıl”, “Ne Zaman” gibi sorularla genç bankacı adayları Akbank’taki kariyer yollaı hakkında bilgi veriyor.Şubede,Genel Müdürlükte, Bölgede ya da Bankacılık Merkezi’nde çalışma seçeneği ile başlayabiliyorsunuz.

 Çalışmak istediğiniz bölümü binalar arasından seçtikten sonra o bina içinde asansörü kullanarak gezinmeye başlıyorsunuz.Asansör fikri oldukça hoş.. Böylelikle farklı departmanları tanıyıp yöneticilerin kariyer tavsiyelerini dinleyebiliyorsunuz. Ben tabi ki 5. kata uğradım İnsan Kaynakları’na..
Sitede interaktif oyunlarda yer alıyor. Benim gibi bilgisayar oyunu özürlü iseniz oyunda Kariyer Yolculuğu’na sakın çıkmayın..Martılar ve saksılardan çok çekersiniz sonra..Demedi demeyin..
Ezgi
Yazar

Yorum Yaz