Her sene yıl sonunda bir sonraki sene için beklentilerimi bir kağıda yazarım.Sadece beklentilerimi değil biten yıl da benim için büyük sayılabilecek değişiklikleri de not ederim ve o kağıdı saklarım.Sakladığım bu kağıdı yine yıl sonunda çıkarırım ve geçen yılın bilançosuna göz atarım.Ben neler istemişim,neler olmuş,neler yapmışım,neler yapmamışım,nerelere savrulmuşum,ulaştıklarım,ulaşamadıklarım hepsine tek tek bakar eğer biten yılda başaramadığım ve önceki yıl hedef olarak yazdığım neler varsa bir sonraki yeni yıla tamamlamak üzere devrederim.


2012 bilançomdan kısa kısa notlar iletecek olursam sizlere..


  • Yaşadığım en büyük değişiklik iş değişikliği oldu.Evet 2011 yılında da bir iş değişikliğim olmuştu. Beklentiler karşılanmayınca çok uzun soluklu olmadı.Bu seferki uzun soluklu 1. yılımı doldurmama çok az kaldı.Şimdilik sorunsuz devam ediyor.
  • 2012 de yüksek lisans tezimi tamamladım kısmetse Ocak 2013 içinde jüriye çıkacağım.
  • 2012 ruhsal anlamda da bana çok şey kattı.Hayata farklı bakmaya başladım.Yeni arkadaşlar edindim.Tatmadığım yemekler tattım.Gitmediğim yerlere gittim.Kendimi daha iyi tanıdım.Büyüdüm,olgunlaştım,sakinleştim.Hayatımın daha dingin bir yola girdiğini deneyimledim.Karar vermeden önce durdum düşündüm.Bol bol film izledim,kitap okudum.İnsanları yargılamamayı,peşin hükme varmamayı öğrendim.İdare etmek ne demek onu kavradım.Hayata karşı beklentilerimi yönetmeyi öğrendim.
  • 2013’e de bir çılgınlık yapıp yeni bir araba alarak giriyoruz sevgili eşimle.
  • 2013’e yeni sorumluluklarla,değişikliklerle giriyorum bu sene bunun da iyi olduğunu düşünüyorum.
  • 30 yaş dönümüme az kaldı büyüyerek giriyorum 2013’e

Kötü şeyler olmadı mı oldu elbette ama hepsi beni bugüne taşıdı.
Onları 2012 de bırakıyorum bakın 2013 ye girerken yanıma neler alıyorum..
Sevdiklerimle daha çok ve kaliteli zaman geçirmeyi,daha fazla aşkı arkadaşlığı,yüksek lisans diplomasını,daha fazla kitabı daha fazla filmi,daha çok araştırıp daha çok okumayı,daha az tedirginlik yaşamayı,daha az gergin anları,daha fazla kahkaha attığım anı,kimseyi kırmamayı,kolay kırılmamayı,daha çok anlayışlı olmayı,daha çok dinlemeyi,daha az eleştirmeyi,

Size de tavsiyem bilançonuzu yapın ve karşısına geçip bir bakın kar zarar durumlarınız nasıl diye..

 

Yazar

Yorum Yaz