Home / Genel / Yeni Bir Heyecan : Çalışan Anne Koçluğu

Yeni Bir Heyecan : Çalışan Anne Koçluğu

Koçluk yolculuğumla ilgili daha önce birkaç paylaşımım olmuştu.

Koçluk temel eğitimim biterken son modülde kendi niş alanımızı bulmak gerekliliği ile ilgili oldukça detaylı bilgi almıştım. Bende o günden beri bir yandan koçluk saati dolduruyordum bir yandan da  kafamın bir köşesinde kendimi nasıl ayrıştırabilirim diye durup düşünüyordum.

Bazı fikirler siz aslında hiç o konuyu düşünmez iken aklınıza geliverir ya bende de buna benzer bir aydınlanma yaşandı. Benim hassas noktam kadınlar ; bu konuda elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Anne olduktan sonra ise çalışan annelerin sorunlarını daha yakından gözlemleme şansına sahip oldum. Sonra beynimde bir şimşek çaktı !! Ee neden ben bu konuyu koçluk ile birleştirmiyordum ? İşte Çalışan Anne Koçu böyle doğdu. Daha bebek adımlarında ama bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Bu yol beni nereye götürür bilmiyorum ama hayatımda 2 önemli şeyi bir araya getirebilmiş olmanın mutluluğu tarifsiz 🙂

Henüz bir düzen oturtamasam da Çalışan Annelere dair bir çok paylaşım yapmak istiyorum. Zaman zaman film, kitap, araştırma zaman zaman ise hayatın tam içinden benim de yaşadığım çalışan anne hallerini kendimce anlatmak istiyorum. Asıl amaç çalışan annelere yalnız değilsiniz mesajı vermek.

Hem koçluğu anlatıp tanıtmak hem de bence özel olan bu alanda kendimi geliştirip alanında uzman ve tanınmak en büyük hayalim.

 

İlk postumda aşağıdaki satırları paylaşmıştım.

Kadındım.
Çalışmaya başladım “Çalışan Kadın” oldum.
Ardından anne oldum bu defa da “Çalışan Anne” oldum.
Tüm her şeyi en iyi şekilde yapabilmek için çok çaba harcadım. Zaman zaman kendimi çok yetersiz hissettim. Zaman zaman çok mutsuz oldum. Yapan nasıl yapıyor diye düşündüm. Elimdeki kaynağı benim gibi hisseden annelere ulaştırma misyonuyla yola çıktım. İşte bu sayfa böyle doğdu.
Çalışan annelere hayatları ile ilgili farkındalık kazandırabilmek amacı ile koçluk yapmayı hedefliyorum.

#çalışanannekoçu #çalışananne 

Belki sizde takip edip bana destek olmak istersiniz kim bilir..

Sevgiler

Ezgi

Check Also

Resilience : Yeni Yüzyılda Aranan En Önemli Yetkinlik

Resilience kavramının tarihi çok eskilere kadar uzanmaktadır. Öyle ki ilk defa Montaigne tarafından 16. yüzyılda irdelendiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir